Siekiant geriau pritaikyti svetainės turinį bei informaciją apie mūsų paslaugas ir specialius pasiūlymus, šioje svetainėje naudojami slapukai (cookies), kuriuos Jūs galite bet kada išjungti, keisdami savo naršyklės nuostatas.

Tarptautiniai čempionatai

Rygoje Baltijos šalių kulinarijos konkurse „Baltic Culinary Heritage 2016“ geriausiu jaunuoju virėju paskelbtas lietuvis Erikas Janerikas

2016 metų rugsėjo mėnesį, Latvijos sostinėje Rygoje Baltijos šalių kulinarijos konkurse „Baltic Culinary Heritage 2016“ geriausiu jaunuoju virėju paskelbtas lietuvis Erikas Janerikas, o Lietuvos komandai atiteko Sirgalių simpatijų prizas. Pirmą kartą organizuotą konkursą laimėjo Latvijos komanda, o nugalėtojus skelbusi tarptautinė komisija pripažino, jog tokios varžybos – efektyvi tiek Baltijos šalių virtuvės, tiek pačių valstybių rinkodaros priemonė.

 

„Daugiau nei dešimt metų su kolegomis iš Latvijos ir Estijos susitikdavome Sant Peterburge vykusiame „Baltic Culinary Star Cup“ konkurse. Jame ne tik varžėmės, bet, pirmiausia, dalinomės patirtimi, idėjomis, sėmėmės žinių. Praėjusiais metais nusprendus nebeorganizuoti konkurso, su kolegomis latviais ir estais vieningai sutarėme, jog turi vykti renginys, kuriame galėtume ir ateity susitikti, skatinti bei įvertinti savo pažangą. Remiantis ankstesne patirtimi Sant Peterburge, gerai žinojome, kokios turi būti šio konkurso taisyklės, ko turime siekti“, – sako Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos prezidentas, šefas Darius Dabrovolskas.

Remiantis „Baltic Culinary Heritage 2016“ konkurso taisyklėmis, šalį atstovaujančią komandą turėjo sudaryti bent 5 metų patirtį turintis šefas, konditeris su bent 3 metų profesine patirtimi, jaunasis šefas iki 23 metų amžiaus bei komandos kapitonas. Atitinkamai, Lietuvai atstovavo restorano „Time“ šefas Andrius Kubilius, restorano „Dublis“ konditerė Toma Piskarskaitė bei pas šefą Darių Dabrovolską restorane „Chef2Food House“ profesinio amato besimokantis Erikas Jarenikas. Kapitono pareigos atiteko restoranų grupės „Fortas“ gamybos vadovui Arūnui Stoškui.

Vis tik pirmą kartą organizuojant konkursą nepavyko išvengti nesusipratimų – į Rygą konkurso išvakarėse atvykusi Lietuvos komanda sužinojo, jog turėjo atsivežti produktus, įvardintus iš anksto pateiktame konkurso organizatorių sąraše. Komandai teko mobilizuotis ir per keturias valandas kaimyninėje sostinėje susirasti bei įsigyti visus reikiamus produktus ir jau penktadienio rytą stoti į kovos ringą. Jame per 2 val. 50 min. lietuviai turėjo pagaminti tris patiekalus komisijai ir 30 kviestinių svečių. Patiekalų pagrindinius ingredientus komandos sužinojo tik prasidėjus varžyboms. Tai buvo starkis užkandžiui, triušiena pagrindiniam patiekalui ir šaltalankiai desertui.

Lietuvos komanda vertinimo komisijai ir renginio svečiams kaip užkandį pateikė starkio tartarą, įvyniotą į marinuotą ridiką, parūkytą ir vytintu triniu pagardintą ilgai virtą starkį su marinuotais svogūnais ir agurkų ikrais, kaip pagrindinį patieką lietuviai paruošė triušieną su pastarnoku kremu, žemoje temperatūroje virtu kopūstu ir kaliarope, o desertui – šaltalankių biskvitą su šaltalankių ledais ir obuolių kremu. Šį lietuvių meniu vakaro svečiai įvertino kaip geriausia tarp trijų Baltijos šalių komandų.

Tuo tarpu patiekalus vertinusią Pasaulinės šefų asociacijų draugijos (World Association of Chefs' Societies – WACS) patvirtintą komisiją sudarė 50 metų profesinės patirties turintis B kategorijos WACS teisėjas Ulrich Frehde (Švedija), WACS konkursų komiteto narys, B kategorijos teisėjas Jokob Magnusson (Islandija), WACS vice prezidentas, B kategorijos teisėjas Daniel Ayton (Jungtinė Karalystė), WACS viceprezidentas, A kategorijos teisėjas Gary Filbey (Jungtinė Karalystė) ir moterų WACS sertifikuota konditerė, B kategorijos teisėja Fransiane Tartari (Švedija).

Po pirmoje dienos pusėje Kipsala tarptautiniame parodų centre vykusio konkurso jo nugalėtojai buvo apdovanoti iškilmingoje ceremonijoje kultūros rūmuose „Ziemeļblāzma“. Jos metu taip pat paskelbtas „Latvijos virėjas 2016“. Šis titulas atiteko restorano „La Dome“ virtuvei vadovaujančiai šefei Kristine Strode. Latvijos Metų virėjo titulą Kristine buvo laimėjusi ir 2014 metais. Didžiausią konkurenciją jai sudarė praėjusių metų laimėtojas šefas Dinārs Zvidriņ, kuris liko antroje vietoje. Šių metų Latvijos jaunojo virėjo titulas atiteko taip pat moteriškos lyties atstovei Arta Pērkona, Rygos turizmo ir kūrybinės pramonės inžinerijos kolegijos studentei.

Daugiau informacijos:

Jūratė Mikalkėnienė
LRVVKA vykdomoji direktorė
Mob. tel. 8 615 67405
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

SUSISIEKIME

LIETUVOS VYRIAUSIŲJŲ VIRĖJŲ IR KONDITERIŲ ASOCIACIJA

P. d. 2453, LT-09008 Vilnius
Mob. tel. +370 615 67405
El. paštas: vadybininke@lrvvk.lt arba info@lrvvk.lt

Log in

create an account