Siekiant geriau pritaikyti svetainės turinį bei informaciją apie mūsų paslaugas ir specialius pasiūlymus, šioje svetainėje naudojami slapukai (cookies), kuriuos Jūs galite bet kada išjungti, keisdami savo naršyklės nuostatas.

Tarptautiniai čempionatai

Lietuva pirmą kartą dalyvaus Azijoje vyksiančiame tarptautiniame kulinarijos konkurse

Kulinarijos konkurse Honkonge vienintelės dalyvės iš Europos – Lietuvos virtuvės meistrės. Kitą savaitę, birželio 27–29 d., Honkonge vyksiančiame tarptautiniame kulinarijos konkurse „Hot Chef Challange“ pirmą kartą varžysis Lietuvos atstovės. Daugkartinės tarptautinių čempionatų dalyvės ir prizininkės, virtuvės meistrės Aldona Gečienė, Honorata Lyndo ir Liucija Makovska į Honkongą vyksta Lietuvos Respublikos ambasados Kinijoje kvietimu. Lietuva – vienintelė iš Europos šalių deleguoja savo atstoves į šį kulinarijos konkursą, kuris organizuojamas ten pat vyksiančios pasaulinės maisto pramonės parodos „Belt and Road International Food Expo“ metu.

 

„Pirmą kartą vykstame į varžybas už Europos ribų. Nors priešingai nei konkursuose, kuriuose jau teko dalyvauti, Honkonge organizatoriai mus žada aprūpinti ir maisto produktais, ir visais būtinais virtuvės įrankiais, jaudulys iš tiesų didelis. Visų pirma, laukia keliolika valandų trūksianti kelionė. Antra, teks susirungti su kolegomis iš daugiau nei 80 įvairių pasaulio šalių. Galiausiai, privalome griežtai laikytis konkurso taisyklių – tilpti į numatytą laiką ir pateikti kuo turtingesnio skonio patiekalus pasirinktose kategorijose“, – sako viena iš Lietuvą atstovausiančių virtuvės meistrių Honorata Lyndo, kartu su kolegėmis Aldona Gečiene ir Liucija Makovska „IKA/Culinary Olympics 2016“ Erfurte iškovojusi aukso medalį Regioninėje rungtyje.

Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos narės varžysis dviejose konkurso Honkonge kategorijose – žuvies-jūros gėrybių bei mėsos. Į pirmąjį ringą stosiančios virtuvės profesionalės gamins patiekalus su iš anksto pasirinktais ingredientais: p. Aldona – su gruperio file ir krevetėmis, p. Liucija – jūrų šukutėmis ir krevetėmis, o p. Honorata – visais trimis produktais. Antrajai rungčiai visos Lietuvos atstovės pasirinko ėrieną. „Mėsos kategorijoje jaučiamės stipriau nei jūros gėrybių, tačiau ir joje mus labai riboja laikas – per valandą turėsime paruošti po tris identiškas porcijas. Dar po 15 min. turėsime pasiruošimui ir susitvarkymui po rungties. Daugiausia komisijos balų – iki 50 galimų skiriama skoniui“, – sako Honorata Lyndo.

Pasak virtuvės šefės A. Gečienės, ruošdamosis konkursui, didžiausią dėmesį šefės ir skiria skoniui. „Norisi sukurti iš tiesų įspūdingus patiekalus su skirtingais, įdomiais ingredientais. Vis tik, kai receptūras jau pasiruoši ir pradedi gaminti, žiūrėdama, kad tilptum į numatytą laiką, dažnai tenka atsisakyti dalies produktų. Gerai apgalvotą, išskirtinį patiekalą esi priversta supaprastinti, kurti, bandyti iš naujo. Tai kainuoja nemažai nerimo ir darbo valandų, kurias tenka atimti iš savaitgalių, laisvalaikio su artimaisiais. Nepaisant to, kulinariniai konkursai, varžybos traukia, nes jose pasisemi naujų idėjų, sužinai daug naujovių“, – sako virtuvės meistrė.

Naujovių Lietuvos atstovės tikisi pasisemti ir iš Honkonge tuo pačiu metu vyksiančios pasaulinės maisto pramonės parodos „Belt and Road International Food Expo“, kurioje birželio 25–27 dienomis žemės ūkio viršūnių susitikime dalyvaus LR Ministerijos atstovai bei šalies ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė.

 

Daugiau informacijos:

Jūratė Mikalkėnienė
LRVVKA vykdomoji direktorė
Tel. +370 615 67405
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

SUSISIEKIME

LIETUVOS VYRIAUSIŲJŲ VIRĖJŲ IR KONDITERIŲ ASOCIACIJA

P. d. 2453, LT-09008 Vilnius
Mob. tel. +370 615 67405
El. paštas: vadybininke@lrvvk.lt arba info@lrvvk.lt

Log in

create an account