Siekiant geriau pritaikyti svetainės turinį bei informaciją apie mūsų paslaugas ir specialius pasiūlymus, šioje svetainėje naudojami slapukai (cookies), kuriuos Jūs galite bet kada išjungti, keisdami savo naršyklės nuostatas.

Praėję renginiai

Kviečiame į prezentaciją „Laikinosios sostinės tarpukario patiekalų šiuolaikinė interpretacija“

LVVK Renginiai
Data: 18 rugsėjo 2022 12:00 - 15:30

Tarpukario laikotarpiu Kaunas buvo žymiausias mokslo, architektūros, kultūros, švietimo centras. Kaunastiška miesto dvasia tvyrojo ir restoranuose: išskirtinis dėmesys maistui ir vaišių maratonai.

Istorikas Alvydas Surblys suskaičiavo, kad per visą tarpukarį Kaune veikė apie 170 restoranų. Tarpukariu Kauno restoranai pasižymėjo puošniu interjeru, juose grojo restorano orkestras. Restoranuose vykdavo iškilmingi pokyliai, labdaros vakarai, koncertai, kur skubėdavo inteligentai, bohemos atstovai, užsienio svečiai. Pasakojama, kad ponios į restoranus keliaudavo itin išsipusčiusios, su prabangiais kailiais, brangiais papuošalais. Legendiniai to meto restoranai „Metropolis“, „Versalis“, „Trys Milžinai“ ir „Central“ garsėjo žvėriena, paukštiena, mėsa, žuvimi: patiekalais iš stirnų, kurapkų, laukinių ančių, tetervinų, vištienos, veršienos, jautienos, vėžių, žuvų (upėtakių, lydekų), „sudako sriuba“ (sterko žuvienė).
Šiais metais Kauno miestui suteiktas „Europos kultūros sostinės 2022“ vardas. Virtuvės šefai kviečia atsigręžti į unikalią Kauno gastronomijos istoriją. Atveriant kulinarinį identitetą, kurti unikalius su Kauno miesto istorija susijusius patiekalus, eksperimentuoti su skoniais ir nudžiuginti svečius, kviečiant mėgautis šiuolaikine jų interpretacija ir skonių derme.
Gamina patyrę virtuvės šefai: Darius Dabrovolskas, sveikatingumo centras „Vytautas Mineral SPA“; Miroslav Styčinskij, restoranas „Grey“; Bernardas Anužis, „Gastro standartas“; Edgaras Rutkauskas, restoranas „Apvalaus stalo klubas“; Erikas Janerikas „SPA EGO“; Rokas Ragauskas, restoranas „Surr“; Jolanta Gervienė, restoranas „Sala“; Ema Bikelienė, „Mažoji Ragainė“.
Apie Laikinosios sostinės tarpukario kulinarinį identitetą, kulinarinę kasdienybę, svetingumą ir vaišes papasakos Justina Minelgaitė-Plentienė, Istorinės Lietuvos Respublikos Kaune istorikė.

Aprangos kodas – LVVK asociacijos nariai ir svečiai laukiami su virėjų švarkais.

Išankstinė registracija būtina!

Dalyvavimo kaina vienam asmeniui – 35 eur, LVVKA nariams – nemokamai.
Registracija ir informacija el.paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba mob. nr. +370 615 67405

 

Visos datos


  • 18 rugsėjo 2022 12:00 - 15:30
 

SUSISIEKIME

LIETUVOS VYRIAUSIŲJŲ VIRĖJŲ IR KONDITERIŲ ASOCIACIJA

P. d. 2453, LT-09008 Vilnius
Mob. tel. +370 615 67405
El. paštas: vadybininke@lrvvk.lt arba info@lrvvk.lt

Log in

create an account