Siekiant geriau pritaikyti svetainės turinį bei informaciją apie mūsų paslaugas ir specialius pasiūlymus, šioje svetainėje naudojami slapukai (cookies), kuriuos Jūs galite bet kada išjungti, keisdami savo naršyklės nuostatas.

Lietuvos Gastronomijos savaitė

Gastronomijos savaitės žvaigždė įteikta „St. Valentino“ restoranui

Dešimtosios Lietuvos gastronomijos savaitės metu prisijungė net 49 restoranai. Šios Gastronomijos savaitės tema – „Tvarus skonis”, kuria buvo siekiama atsigręžti į sveikesnę augalinę mitybą, sezoniškus ir vietinius maisto produktus, maisto atliekų mažinimą.

Kaip visuomet, festivalio metu SKONIS.LT svetainėje vyko Gastronomijos savaitės žvaigždės rinkimai. Paragavęs ypatingų Gastronomijos savaitės patiekalų, kiekvienas lankytojas buvo kviečiamas atiduoti savo balsą už patikusį restoraną bei jo meniu.
Šįkart Gastronomijos savaitės svečiai pademonstravo itin didelį įsitraukimą – už restoranus bendrai atiduota net 1400 balsų. Šiais metais, lygiai taip pat kaip ir 2019 m. daugiausiai Gastronomijos savaitės svečių simpatijų susilaukė ir antrą Gastronomijos žvaigždę pelnė, Vilniaus senamiestyje įsikūręs vienas pirmųjų itališkos virtuvės restoranų – „St. Valentino“, kurio puikiai įvertintą meniu parengė virtuvės šefas Linas Barysas. Restorano svečiai degustacijų metu galėjo mėgautis rūkyta seliava su karamelizuotais burokėliais, naminiais žaliųjų špinatų Ravioli, veršiena su Madeiros padažu bei pistacijų tiramisu su avietėmis.
Lietuvos Gastronomijos savaitės žvaigždę organizatoriai įteikė laimėtojams lapkričio 15-osios vakarą pačiame „St Valentino“ restorane. „Malonu, kad šiuo gan sudėtingu laikotarpiu lankytojai ir toliau leidžia sau pasidžiaugti nors ir nedideliais, tačiau skaniais gyvenimo malonumais ,“ – kalbėjo restorano savininkė Justė Kaselienė. Paklausta, kuo jie patys nustebino svečius šios gastronomijos savaitės metu, - J.Kaselienė teigė, jog „Patirtis jau sako, kad nebūtinai egzotiškais patiekalais galima nustebinti svečius. Italų virtuvėje visuomet vyravo "nepaprastas paprastumas", ypač kruopščiai parinkti kokybiški maisto produktai, sezoniškumas ir meilė gaminant patiekalą, Itališkų skonių įvairovė, svetingumas ir jauki aplinka.“
Į populiariausių penketuką taip pat pateko: „Stiklių taverna” (Vilnius), „El Mercado” (Vilnius), „Surr” (Druskininkai), „Pink & Yellow” (Vilnius).
Gastronomijos savaitės organizatoriai džiaugiasi, jog restoranai sulaukė daug svečių ne tik sostinėje, bet ir mažesniuose Lietuvos miestuose, supažindino su gurmaniškais skoniais kartu ugdydami sveikesnės mitybos įpročius bei keldami Lietuvos gastronomijos kultūrą.
Lietuvos Gastronomijos savaitę organizavo Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija (LVRA) bei Lietuvos vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija (LVVKA). Renginio didysis rėmėjas – „Santa Maria“. Informaciniai partneriai: žurnalas GERAS SKONIS, portalas SKONIS.LT, VšĮ „Keliauk Lietuvoje“, LRT, Vilniaus miesto savivaldybė, Kauno miesto savivaldybė.

SUSISIEKIME

LIETUVOS VYRIAUSIŲJŲ VIRĖJŲ IR KONDITERIŲ ASOCIACIJA

P. d. 2453, LT-09008 Vilnius
Mob. tel. +370 615 67405
El. paštas: vadybininke@lrvvk.lt arba info@lrvvk.lt

Log in

create an account