Siekiant geriau pritaikyti svetainės turinį bei informaciją apie mūsų paslaugas ir specialius pasiūlymus, šioje svetainėje naudojami slapukai (cookies), kuriuos Jūs galite bet kada išjungti, keisdami savo naršyklės nuostatas.

Kita veikla

Nuo rugpjūčio 21 d. maisto ar gėrimo privaloma laukti su kauke

Nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones privaloma dėvėti ir maitinimo įstaigose. Tokį sprendimą priėmė SAM. Naujoji tvarka įsigalioja jau nuo rugpjūčio 21 d. Kaip nurodoma sprendime, apsaugos priemonių bus neprivaloma dėvėti tik valgant ar geriant.

Viešojo maitinimo įstaigose turi būti užtikrinta, kad lankytojai, perkantys maistą išsinešimui ar užsisakantys vietoje, eilėse prie kasos laikytųsi saugaus, ne mažesnio kaip 1 metro atstumo. Atstumas tarp stalų turi būti toks, kad prie skirtingų stalų sėdintys lankytojai vienas nuo kito būtų nutolę ne mažesniu kaip 2 metrų atstumu. Ir prie baro sėdint turi būti laikomasi ne mažiau kaip metro atstumo.
Taip pat, nuo rugpjūčio 21 d. viešojo maitinimo įstaigose – tiek viduje, tiek lauke – žmonės turi dėvėti kaukes ar kitas veido apsaugos priemones, kurias privalu dėvėti įeinant į kavinę, užsakant maistą, vaikštant teritorijoje, o jas nusiimti galima valgant ir geriant.
Išimtys galioja žmonėms su negalia, kurie apsaugos priemonių negali dėvėti dėl savo sveikatos būklės. Turintiems klausos negalią rekomenduojama dėvėti veido skydelį.
Tokia praktika šiuo metu galioja ir kai kuriose užsienio šalyse, siekiant sustabdyti koronaviruso (COVID-19) infekcijos plitimą. Lietuvoje infekcijų kontrolės priemonės griežtinamos augant naujų užsikrėtimų skaičiui.
Operacijų vadovo sprendime nurodoma, kad į viešojo maitinimo įstaigas – tiek veikiančias lauke, tiek viduje – galės būti priimami tik nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones dėvintys klientai. Kaip nurodė ir ministro patarėja, kaukių bus galima nedėvėti tik valgant ar geriant.
Klientai taip pat ir toliau negalės apsitarnati patys, jiems padažai ir kiti pagardai, jeigu klientai juos įsideda patys, negalės būti siūlomi bendro naudojimo induose. Taip pat klientams negalės būti siūlomi apklotai, maitinimo įstaigose neturėtų būti naudojamos daugkartinės staltiesės ar padėkliukai, kurių negalima skalbti ir tinkamai dezinfekuoti.

Viešojo maitinimo įstaigoms būtinų sąlygų pakeitimus rasite (čia).

SUSISIEKIME

LIETUVOS VYRIAUSIŲJŲ VIRĖJŲ IR KONDITERIŲ ASOCIACIJA

P. d. 2453, LT-09008 Vilnius
Mob. tel. +370 615 67405
El. paštas: vadybininke@lrvvk.lt arba info@lrvvk.lt

Log in

create an account