Siekiant geriau pritaikyti svetainės turinį bei informaciją apie mūsų paslaugas ir specialius pasiūlymus, šioje svetainėje naudojami slapukai (cookies), kuriuos Jūs galite bet kada išjungti, keisdami savo naršyklės nuostatas.

Kita veikla

Nuo rugpjūčio 16 d. įsigalioja griežtesni reikalavimai

Verslo įmonės jau nuo rugpjūčio 16 d. gali pasirinkti ar aptarnauti visus, ar tik Galimybių pasą turinčius klientus nelaukiant rugsėjo 13 d., kai šis reikalavimas taps privalomas.

Tokia galimybė atsirado Vyriausybei nutarus nuo rugpjūčio 16 d. taikyti papildomus saugumo reikalavimus kontaktinių paslaugų teikimui. Jie įvedami sparčiai didėjant COVID-19 lovų užimtumui šalies gydymo įstaigose.

Viešojo maitinimo sektoriui – kavinėms, restoranams, barams – numatyti papildomi ribojimai susiję su prie vieno staliuko sėdinčių asmenų skaičiumi, taip pat apsaugos priemonėmis. Viduje prie vieno stalo galės sėdėti ne daugiau nei 2 asmenys arba vienos šeimos nariai. Lauke prie vieno stalo leidžiama sėdėti ne daugiau nei 5 asmenims arba vienos šeimos nariams.

Privaloma: nevalgant dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines kaukes, užtikrinti saugų 2 m atstumą tarp klientų arba 1 m atstumą ir pertvarą, užtikrinti sąlygas tinkamas rankų higienai, vėdinti patalpas, dezinfekuoti paviršius, pateikti informaciją apie privalomus bendruosius higienos ir saugos reikalavimus.

Jei maitinimo įstaigos rinktųsi veikti tik su Galimybių pasu, tuomet asmenų skaičius prie staliukų būtų neribojamas, būtų galima maistą teikti savitarnos principu, tačiau būtų rekomenduojama dėvėti apsaugines kaukes, laikytis saugaus dviejų metrų atstumo.

Viešbučiams privaloma: nustatyti maitinimo grafiką, bendrose erdvėse laikytis saugaus 2 m atstumo, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines kaukes, užtikrinti tinkamas sąlygas rankų higienai, dezinfekuoti paviršius, dažnai vėdinti patalpas. Draudžiama: teikti maitinimą savitarnos principu, kai maistą įsideda patys lankytojai. Tiekiamas maitinimas savitarnos principu leidžiamas, kai aptarnaujantis personalas įteikia paruoštus, suporcijuotus maisto rinkinius.

Jei viešbučiai ir kitos apgyvendinimo įstaigos ryžtųsi veikti tik su GP, tuomet ribojimai nebūtų taikomi, liktų rekomendacija dėvėti kaukes, laikytis saugaus atstumo.

Įmonės, nutarusios nelaukiant rugsėjo 13 d. pradėti aptarnauti tik Galimybių pasą turinčius klientus, apie tai privalo pranešti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, užpildydamos deklaraciją, kurią galima rasti NVSC interneto svetainėje adresu https://nvsc.lrv.lt/deklaracija

Atkreipiame dėmesį, kad galimybės atšaukti šios deklaracijos nėra, tai reiškia, kad nusprendus vykdyti veiklą tik Galimybių pasą turintiems asmenims, šio principo turės būti laikomasi iki pat rugsėjo 13 d., kai šis reikalavimas taps privalomas visiems.

Nuo rugsėjo 13 d. visos kontaktinės paslaugos bus teikiamos ir ūkinės veiklos bus vykdomos bei renginiai bus organizuojami (išskyrus nustatytas išimtis) tik asmenims, kurie atitinka Galimybių paso kriterijus.

Primename, kad nuo liepos pabaigos testavimas privalomas krovinių ir keleivių vežėjams, laisvalaikio, pramogų, kultūros, maitinimo įstaigų darbuotojams. Jiems tikrintis reikia ne dažniau kaip kas septynias ir ne rečiau kaip kas dešimt dienų. Tai susiję su prevencija, siekiant išvengti protūkių, atsižvelgiant į tai, kad Delta koronaviruso atmaina yra kur kas labiau užkrečiama ir užtenka trumpesnio kontakto laiko jai plisti.

Daugiau apie reikalavimus skaitykite čia

SUSISIEKIME

LIETUVOS VYRIAUSIŲJŲ VIRĖJŲ IR KONDITERIŲ ASOCIACIJA

P. d. 2453, LT-09008 Vilnius
Mob. tel. +370 615 67405
El. paštas: vadybininke@lrvvk.lt arba info@lrvvk.lt

Log in

create an account